דפ הבית
אייקידו ריאלי
אייקידו למי
המורה
מיקום ושעות אימון
תמונות וסרטים
צור קשר
בחינות

 

ישנם הרבה סיפורים על האייקידו, אשר סותרים אחד את השני. יש שאומרים שאייקידו היא שיטת ההגנה העצמית היעילה ביותר, אבל יש גם כאלה שחושבים שתחום האייקידו מאד מוגבל וצר. בכתבות בעיתונים ובמגזינים למיניהם ניתן לקרוא על כך, שהאייקידו מבוסס על הפילוסופיה של גנדי והמטרה העיקרית שלה היא לא לגרום נזק פיזי ליריב שלך, אלא לשכנע אותו שלא ניתן לנצח אותך ובכך לגרום לו לוותר על הקרב.

אם מסתכלים על האופן שבו סטיבן סיגל שובר חוליות ומרסק פרקים לאויבים שלו בסרטי הפעולה בהם הוא משחק, נוצר ספק בנוגע לעובדה, שהאייקידו מבוסס על העקרונות הפילוסופיים הנ"ל. דרך אגב, למי שלא יודע, לסטיבן סיגל יש דן שביעי באייקידו אייקיקאי והוא מדורג כאחד המסטרים הטובים ביותר בענף זה. הוא התחיל את הקריירה שלו כשחקן קולנוע במטרה להביא להכרה ולפרסום של האייקידו.


ניתן להגיד על האייקידו את הדבר הבא:

אייקידו הוא הענף הצעיר ביותר של אומנויות הלחימה. הוא נוסד במאה XX . הוא מבוסס על טכניקות לחימה עתיקות ימים כמו אייקי דזיוצו ודזיו דזיוצו (ידועים גם בשם ג'דגיו ג'יצו). מייסד האייקידו הוא מוריכאי אויישיבה, הוא היה מסטר גדול בג'ו גיצו הוא השתמש בידע שלו ליצירת אומנות שמאפשרת לנצח את היריב ללא שימוש בכח פיזי כלפיו.

זוהי ייחודיות של האייקידו: כח, משקל ומימדים מרשימים לא מהווים יתרון כאשר אתה נפגש עם מסטר אייקידו. להפך, מסטר אייקידו משתמש בכוחו של התוקף ומכוון אותו כלפי עצמו. מסטר לא משקיע מאמץ רב בקרב. ככל שהיריב חזק וכבד יותר כך קל יותר לנצח אותו.


כיום ישנם יותר מעשרה סוגים של אייקידו. הם שונים גם בטכניקות שהם משתמשים וגם בפילוסופיית הקרב.


זה כל מה שניתן להגיד על אייקידו. רק כאשר אתה עוסק באייקידו ניתן להבין ולברר בפרטי פרטים איפה מסתיימים הסיפורים ומתחילה האמת.

טלפון 054-7931660

Copyright © 2005aikido-real.co.il

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

מייסד האייקידו מוריכאי אויישיבה